Türkçe English


Basınçlı Güneş Enerji Sistemleri


Sabit su basıncı, sabit ısı ayarı...

Su kesintisi olmayan bölgeler için tavsiye edilen çok kullanışlı bir sistemdir. Soğuk su direk olarak depoya girer ve bu sistemde ikinci bir depoya ihtiyaç yoktur. Sistem şebeke basıncıyla çalışır, bu durum ise sistemin diğerler sistemlere göre daha fazla ve sabit tazyikle çalışmasını sağlar.

Depo üzerindeki emniyet armatürleri, aşırı basınç ve ısınma durumunda devreye girerek sistemin arıza yapmadan çalışmasını sağlar.

Basınçlı sistemlerimiz termal akışkan sirkülasyonu prensibiyle çalıştığından pompa gerektirmez.

Kapalı devre, antifrizli bir sistemdir. Yani hiçbir şekilde antifrizli kollektör suyu ile kullanım suyu birbiriyle karışmaz. Soğuk kış aylarında güvenle kullanım için kollektör suyu içerinde antifriz katkı bulunmaktadır.

Basınçlı krom sistemler

Bu sistemde 304 kalite paslanmaz krom sac kullanılmıştır.

Basınçlı emaye sistemler

Bu sistemde boyler yüzeyi titanyum bazlı emaye ile kaplanmıştır. Böylece boylere hijyen ve uzun ömür kazandırılmıştır. Ayrıca boylerde standart olarak kullanılan magnezyum anot ile korozyona karşı ekstra koruma sağlanmıştır.

Her iki boyler grubunda da ısı kaybını en aza indiren poliüretan izolasyon malzemeleri kullanılmıştır. Dış kılıf ise paslanmayı önlemek ve modern bir görünüm katkısı sağlaması için elektrostatik boyalı sacdan imal edilmiştir.

 • Tüm basınçlı sistemlerimiz imalat hatalarına karşı 3 yıl garantilidir !
 • Basınçlı sistem kalite belgelerimiz : TSE, TSEK, ISO 9001, TÜV Inter-Cert, CE 
 • Foto No : 1
   Foto No : 2
   Foto No : 3


  Tüplü (Vakumlu) Güneş Enerji Sistemleri

  Sistem 24 veya 30 adet olmak üzere, yan yana sıralanmış birbirine bağlı silindirik cam tüplerden oluşur. Bu tüpler sayesinde tüm sistem düşük sıcaklıklarda bile, günün her saatinde aynı yüksek verimle çalışır. Normal kullanımda sistem, sağladığı tasarruf ile 2-3 yıl içerisinde ilk yatırım bedelini geri öder.

    devamı için tıklayınız  Anages yüksek kaliteli kollektörler

  Tamamı kendi üretimimiz olan alüminyum güneş kollektörlerimiz malzeme kalitesi ve üretim teknolojisiyle sistem içerisinde rakiplerinden çok daha yüksek verimle çalışmaktadır.

    devamı için tıklayınız  Boyler kullanımı yaygınlaşıyor...

  Klasik güneş enerji sistemlerinde olanın aksine sıcak su deposu bina içerisinde kontrolü mümkün, uygun bir yere konulur. Temel olarak bu depo boyler olarak adlandırılır. Hacimlerine ve bağlanabildikleri farklı tipte ısı kaynaklarına göre çeşitli şekillerde adlandırılırlar. Anlaşılacağı üzere bir boyler yalnızca güneş kollektörlerinden gelen sıcak suyla yetinmeyebilir.

    devamı için tıklayınız  Anarad Alüminyum radyatörler

  Anarad markasıyla piyasaya sunduğumuz alüminyum radyatörler gerek verimlilikleriyle, gerekse şık tasarımları ve birbirinden farklı renk alternatifleriyle büyük ilgi görüyor. Elegant, Slim ve Natura olmak üzere üç tipte ürettiğimiz alüminyum radyatörlerin tüm özelliklerini ilgili ürün sayfalarında bulabilirsiniz.

    devamı için tıklayınız  Basınçlı sistemler

  Anages çok çeşitli güneş enerji sistemleri üretmektedir. Basınçlı sistem su kesintisi olmayan bölgeler için tavsiye edilen çok kullanışlı bir sistemdir. Soğuk su direk olarak depoya girer ve bu sistemde ikinci bir depoya ihtiyaç yoktur. Sistem şebeke basıncıyla çalışır, bu durum ise sistemin diğerler sistemlere göre daha fazla ve sabit tazyikle çalışmasını sağlar.

    devamı için tıklayınız  Yüksek teknoloji ile üretiyoruz

  Son yaptığımız yatırımlar Güneş enerjilerimizin ürün kalitesini arttırarak Türkiye standartları üzerinde bir üretim sağladı

    devamı için tıklayınız  Elektrikli havlupan sizlerle

  Sıcak su tesisatına bağlanılamayan yerlerde kullanabileceğiniz elektrikli havlupan artık satışa sunuldu sıcak su ile çalışan modeli ile aynı kaliteye sahip olan havlu kurutucu artık banyo ve mutfaklarınızda.

    devamı için tıklayınız  Banyopan artık her banyoda...

  Anarad Banyopan markasıyla ürettiğimiz havlu kurutucu radyatör sistemleri kullanışlılığı ve modern görünümü ile yeni çağın vazgeçilmez banyo aksesuarları arasında yerini aldı. Boyalı veya krom renkte ve farklı ebatlarda ürettiğimiz Banyopan'lara yurt içinde olduğu kadar  yurt dışından da ilgi oldukça fazla.  

    devamı için tıklayınız  Dünyaca tescilli marka

  Arge çalışmaları sonucu almış olduğumuz kalite belgeleri ile artık ANAGES marka haline geldi.

    devamı için tıklayınız  Marka olarak Anages...

  Sektörde 15 yılı aşkın bir süre içerisinde her geçen yıl yatırımlarını ve pazar payını artırarak büyüyen bir marka "Anages". Ülkemizde ve dünyada ard arda yaşanan kriz dönemlerinden daima büyüyerek çıkmayı başaran markamız, Türkiye'de ve çalıştığımız ülkelerde hizmet kalitesi ve sürekliliğiyle tanınmakta ve takdir görmektedir.  

    devamı için tıklayınız   Merkez ( Samsun ) : 0.362 266 65 19 - Showroom ( Samsun ) : 0.362 446 17 08 - Ankara : 0.312 309 33 84 - 86 - E-Posta : anages @ anages.com